KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696007
nr 1569 6007
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Mot havet i månsken". Signerad. Olja på pannå, 24x58 cm, yttermått inklusive ram: 44x78 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:54:20
700 kr
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström